spot_img

Струмица: Ангела Витанова беше Градоначалник на еден ден

ОпштиниСтрумица: Ангела Витанова беше Градоначалник на еден ден

Најчитано

Денеска по втор пат градоначалникот Костадин Костадинов ги отвори вратите од  неговиот кабинет во рамките на заедничкиот проект со  Europe House Strumica „Градоначалник на еден ден“.

Со средношколката Ангела Витанова којашто денеска беше градоначалник на еден ден, заедно ги реализираа планираните активности.

Со овој проект, Струмица потврдува дека е општина пријател на младите и активно ги вклучува во нејзиниот развој.

Извор: Општина Струмица

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе