Гевгелија: Промоција на „Сонцестој“ од Катерина Гогова

ОпштиниГевгелија: Промоција на „Сонцестој“ од Катерина Гогова

Најчитано

Денеска (12 август), како последна активност од неделава за „Гевгелиско културно лето“, Градската библиотека „Гоце Делчев“- Гевгелија организира уште една поетско-музичка вечер.

На платото пред Градската библиотека „Гоце Делчев“- Гевгелија, ќе биде промовирана поетската збирка „Сонцестој“ на Катерина Гогова.

Промотор ќе биде Ирена Јурчева, професор и преведувач, авторка на поезија и кратка проза. Промоцијата ќе започне во 20:00 часот.

Извор: Општина Гевгелија

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе