Куманово: Делегација од Општина Куманово на “Пантелински денови” во збратимена Бијелина

ОпштиниКуманово: Делегација од Општина Куманово на “Пантелински денови” во збратимена Бијелина

Најчитано

Делегација од Општина Куманово беше во посета на збратимената Општина Бијелина, Р.Српска- Босна и Херцеговина, по повод традиционалната градска манифестација “Пантелински денови”.

Општинските претставници беа дел од приемот за делегации и гости, Пантелинска духовна вечер, литија низ градските улици и богослужба во црквата “Св.Ѓорѓи”.

Извор: Општина Куманово

 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе