Куманово: Благодарност до градоначалникот и Совет на Општина Куманово од Мото клуб “Мечки”-Куманово

ОпштиниКуманово: Благодарност до градоначалникот и Совет на Општина Куманово од Мото клуб...

Најчитано

Градоначалникот на Општина Куманово Максим Димитриевски денеска оствари средба со претставници на Спортското здружение на мотоциклисти Мото клуб “Мечки”-Куманово, по повод одржаниот Мото фестивал “Беарс Мото Рок Фест”.

Овој целодневен културен настан беше организиран од страна на “Мечки”-Куманово, а поддржан од Општина Куманово.

На средбата беа доделени благодарници на градоначалникот Димитриевски и на Советот на Општина Куманово за несебичната поддршка во одржување на целиот настан. И оваа година присутните на фестивалот беа сведоци на квалитетна музичка програма.

Извор: Општина Куманово

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе