HomeОпштиниКисела Вода: Исчистени 20 тони отпад

Кисела Вода: Исчистени 20 тони отпад

Во заедничка акција на службите на Општина Кисела Вода и ЈП “Комунална хигиена”, денес се чистеше општина Кисела Вода.

Од утрото, триесетина сезонски работници го собираа  комуналниот и кабастиот отпад во сите месни и урбани заедници. Со четири камиони насобраниот отпад потоа повеќе пати се носеше на Дрисла. Собрани беа вкупно 20 тони отпад.

Континуитетот на подигнување на хигиената во општина Кисела Вода продолжува и во периодот што следи. Апелираме до сите наши жители за совесно однесување, посебно во делот на правилното одложување на отпадот. Грижата и одговорноста за средината во која живееме треба и мора да биде заедничка.

Извор: Општина Кисела Вода

Велес: Ракометно игралиште во Градскиот парк со нови трибини

Почнаа градежните работи за поставување на нови трибини на ракометното игралиште во Градски парк. Ќе се постави нова конструкција и седишта со што овој...