МОН: Информација за студии во Арапската Република Египет

МинистерстваМОН: Информација за студии во Арапската Република Египет

Најчитано

Амбасадата на Арапската Република Египет во Софија информира дека египетското Министерството за високо образование ја започна програмата наречена  „Иницијатива за студирање во Египет“.

Информација од Амбасадата на Арапската Република Египет во Софија. (преземи)

Подетални информации за „Иницијатива за студирање во Египет“ можат да се најдат на следнава интернет страница:

https://admission.study-in-egypt.gov.eg/

Контакт емаил:

info@study-in-egypt.gov.eg

 

 

 

Извор: Министерство за образование и наука 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе