spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБогданци: Известување за планирани прекини во дистрибутивниот систем за електрична енергија

Богданци: Известување за планирани прекини во дистрибутивниот систем за електрична енергија

Ве известуваме дека согласно добиените податоци од ЕВН Македонија, заради реализација на инвестициони зафати со цел подобрување на квалитетот на електричната енергија на ден 19.09.2022 година (понеделник) во периодот од 09.00 до 12.00 часот без снабдување со електрична енергија ќе останат корисниците од Богданци и тоа : Брана Паљурци, Магнум, Елка, Бензинска пумпа Макпетрол, Десива и Ресторан Рибник.

 

 

 

Извор: Општина Богданци

Прочитајте