Гази Баба: Доделени решенијата за субвенционирање на граѓани за набавка на печки на пелети

ОпштиниГази Баба: Доделени решенијата за субвенционирање на граѓани за набавка на печки...

Најчитано

 

Вчера во просториите на општина Гази Баба ги доделивме решенијата за субвенционирање на граѓаните за набавка на печки на пелети.

Општина Гази Баба оваа година двојно ги зголеми предвидените средства за субвенции за печки на пелети за граѓаните.

Дополнително за прв пат оваа година доделивме субвенции за велосипеди, електрични тротинети, чистење на оџаци и за вградување на уреди за течен нафтен гас кај возилата.

Граѓаните нека ја искористат можноста да аплицираат за добивање на субвенции за печки на пелети со оглед на тоа дека сеуште предвидениот буџет не е целосно исцрпен.

 

 

 

Извор: Општина Гази Баба 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе