Ѓорче Петров: Настап на „Соната“ во реонскиот парк

ОпштиниЃорче Петров: Настап на „Соната“ во реонскиот парк

Најчитано

Позитивна и весела атмосфера на детскиот концерт на “Соната”, општински фестивал кој опстојува повеќе од 10 години.

Во реонскиот парк во Ѓорче Петров најмладите имаа можност да се забавуваат на детска музика во рамки на “Звуци на културата 2022”.

Настапот на „Соната“ е дел од програмата за одбележување на 20 септември-Ден на општина Ѓорче Петров.

 

 

Извор: Општина Ѓорче Петров

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе