Ѓорче Петров: Со фестивал на органска храна стартуваа „Звуци на културата 2022“

ОпштиниЃорче Петров: Со фестивал на органска храна стартуваа „Звуци на културата 2022“

Најчитано

Одличен старт на првиот ден на “Звуци на културата 2022”. Одбележувањето на празникот на општината 20 септември почна со Ден на органска храна во Центарот за култура.

Општината првпат е домаќин на фестивал за органска храна која е се поактуелна за конзумирање.

Во попладневните часови на истата локација беше потпишан Меморандум за соработка меѓу општината, КУД „Глигор Прличев“ од Ѓорче Петров и играорни друштва од Србија и Босна и Херцеговина.

Денот беше заокружен со настап на играорците од земјава и регионот во рамки на меѓународниот детски фестивал „Златен вез 2022“.

 

 

 

 

Извор: Општина Ѓорче Петров 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе