HomeОпштиниГази Баба: Александар Илиевски на средба со градоначалникот Стефковски

Гази Баба: Александар Илиевски на средба со градоначалникот Стефковски

Александар Илиевски беше на средба со градоначалникот Бобан Стефковски, кoj е професионален пливач од општина Гази Баба и неодамна на 35от Охридски пливачки маратон го освои четвртото место со што постигна голем успех претставувајќи ја општина Гази Баба на маратонот.

Покрај успехот на Охридскиот пливачки маратон, Илиевски во 2022 година бележи успеси и на натпреварувања во Канада, Преспа и Италија.

Успехот на Илиевски е уште еден доказ дека општина Гази Баба е најспортската општина во градот Скопје.

Извор: Општина Гази Баба

Карпош: Прв „хотел“ за згрижување на диви пчели

По повод одбележување на Денот на планетета Земја во населбата Карпош 3, претставници на невладината организација ТАКТ во соработка со Општина Карпош го поставија...