Гази Баба: Александар Илиевски на средба со градоначалникот Стефковски

ОпштиниГази Баба: Александар Илиевски на средба со градоначалникот Стефковски

Најчитано

Александар Илиевски беше на средба со градоначалникот Бобан Стефковски, кoj е професионален пливач од општина Гази Баба и неодамна на 35от Охридски пливачки маратон го освои четвртото место со што постигна голем успех претставувајќи ја општина Гази Баба на маратонот.

Покрај успехот на Охридскиот пливачки маратон, Илиевски во 2022 година бележи успеси и на натпреварувања во Канада, Преспа и Италија.

Успехот на Илиевски е уште еден доказ дека општина Гази Баба е најспортската општина во градот Скопје.

Извор: Општина Гази Баба 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе