Вевчани: По повод „ Недела на децата “- Посета на градоначникот на општината

ОпштиниВевчани: По повод „ Недела на децата “- Посета на градоначникот на...

Најчитано

Во рамките на одбележувањето на „Неделата на детето“ под мотото „Ние децата имеме права и потреби“ во посета ни беа дечињата од детската градинка ЈОУДДГ „Планински цвет“ – Вевчани.
Во периодот што следи следуваат низа активности со цел подобрување на условите за престој во градинката.

 

Децата го заслужуваат тоа!

 

 

 

Извор: Општина Вевчани

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе