Карбинци: Започнаа градежните активности за изградба на улица во с. Козјак

ОпштиниКарбинци: Започнаа градежните активности за изградба на улица во с. Козјак

Најчитано

Паралелно се започнува со изградба на уште две улици, една во с. Таринци а другата во с. Аргулица со вкупна површина од 1700м2.

Вредноста на овој инфраструктурен проект изнесува 1.700.000 денари, средствата се во целост обезбедени од буџетот на Општина Карбинци.

“За нашите жители да добијат подобар и поквалитетен живот, она што со години им недостасува и го заслужуваат се вложуваме максимално”, истакна градоначалникот на општина Карбинци, Виктор Паунов.

 

 

 

Извор: Општина Карбинци

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе