ЕСМ произведе 100% струја за домаќинствата и малите потрошувачи

ВладаЕСМ произведе 100% струја за домаќинствата и малите потрошувачи

Најчитано

АД ЕСМ на 20.10.2022 година произведе 11.868 MWh електрична енергија.

 

Во Термоелектраните произведени се 7.626 MWh, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци произведени се 4.242 MWh.

 

АД ЕСМ на 20.10.2022 година целосно ги задоволи потребите за струја на домаќинствата и на малите потрошувачи исклучиво од сопствените, домашни капацитети.

 

*Податоците се преземени од Диспечерски извештај на АД ЕСМ за 20.10.2022 година.

 

 

 

Извор: Влада

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе