spot_img

Ѓорче Петров: Се завршуваат градежните работи на бушотината во Кучково

ОпштиниЃорче Петров: Се завршуваат градежните работи на бушотината во Кучково

Најчитано

Општина Ѓорче Петров интензивно работи на завршување на градежните работи околу новата бушотина во Кучково, со цел решавање на деценискиот проблем со недостиг на вода со кој се соочуваа жителите на ова населено место.

Во тек е изведба на бунарската шахта, потисниот цевковод и контролната соба со нова автоматика и станица за хлорирање.

 

Во зависност од временските услови, целосна реализација на проектот очекуваме за две недели.

 

 

 

 

 

Извор: Општина Ѓорче Петров 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе