Дебар: Средба со претставници на СОС, Детско село, Скопје

ОпштиниДебар: Средба со претставници на СОС, Детско село, Скопје

Најчитано

Градоначалникот Хекуран Дука  имаше средба со претставници на СОС Детско село Скопје, а беше разговарано за кампањата- ПОДАЈ РАКА И ПРОМЕНИ ЖИВОТ-СТАНИ ЗГРИЖУВАЧ.

На ова средба се зборуваше за идни заеднички активности, каде што ќе биде организиран настан и повик до граѓаните за пријавување на згрижувачки семејства во Општина Дебар со претставување на бенефитите и финансиската поддршка кои ја имаат згрижувачите од државата.

 

 

Извор: Општина Дебар 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе