Бутел: Детски игри – Движи се за Здравје

ОпштиниБутел: Детски игри - Движи се за Здравје

Најчитано

Во градинката “11 Октомври” во клонот Ташко Караџа се организираа детски игри за најмладите.

Континуирано практикување на спортот од најмали нозе е пред се добро за здравјето, но и за целокупниот детски развој.

Низ неколку игри, преку тимска работа децата се учат на дисциплина, толеранција и меѓусебно почитување.

Од искчулителна важност е континуирано да ги стимулираме младите да спортуваат и да водат здрав живот.

 

 

 

Извор: Општина Бутел

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе