Кисела Вода: Јавен повик до уметниците и културните работници

ОпштиниКисела Вода: Јавен повик до уметниците и културните работници

Најчитано

Почитувани уметници, културни работници, соработници, здруженија од областа на културата и уметноста,

 

Сакаме да го слушнеме вашето мислење!

 

Општина Кисела Вода е во фаза на изготвување на Стратегија за развој на културата како долгорочна активност во нејзината реализација, започнувајќи од 2023 година.

 

 

 

 

Ве покануваме сите кои сте заинтересирани да ни доставите предлози, размислувања и сугестии на следната мејл адреса kultura23​@​kiselavoda.gov.mk

 

Остануваме отворени за сите идеи, за средби и дополнителни консултации, со цел да го поставиме основниот документ.

 

Во текот на ноември е предвидена презентација на предлог стратегија во Домот за Култура „Билјана Беличанец“ за што дополнително ќе објавиме повик.

 

 

 

 

 

Извор: Општина Кисела Вода 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе