Карпош: Одбележување на денови на општината

ОпштиниКарпош: Одбележување на денови на општината

Најчитано

Одржување на здравата животна средина, хуманитарниот пристап и грижата за најмладите, се трите основни столба врз кои се темели развојот на нашата општина.

 

Токму затоа, 46 годишнината од основањето на локалната самоуправа ќе го одбележиме со организирање на настани од областа на екологијата, солидарноста и детската заштита, спортот и културата. Роденденот ќе го прославиме во работна атмосфера, заедно со нашите сограѓани карпошани.

 

 

 

 

Извор: Општина Карпош 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе