МП: Средба Нухиу-Рејндерс во Тирана

МинистерстваМП: Средба Нухиу-Рејндерс во Тирана

Најчитано

Заменик министерот за правда Агим Нухиу во Тирана  оствари билатерална средба со Еврокомесарот за правда Дедие Рејндерс на маргините на Министерскиот форум помеѓу ЕУ и земјите од Западен Балкан за правда и за внатрешни работи кој се одржа на 3 и 4 ноември.

На средбата се разговараше за евроинтеграциите, реформите во судството и владеењето на правото. Еврокомесарот Рејндерс ја посочи поддршката која Европската комисија и ја дава на нашата држава на патот на интеграција кон ЕУ.
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе