МОН: Дигитализирање на постапката за признавање странски дипломи и образовни квалификации

МинистерстваМОН: Дигитализирање на постапката за признавање странски дипломи и образовни...

Најчитано

Министерството за образование и наука информира дека лицата кои имаат потреба од признавање на странски дипломи и образовни квалификации од 4.11.2022 ќе можат да ја користат оваа услуга исклучиво по електронски пат.

 

 

 

 

Извор: Министерство за образование и наука 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе