МОН: Во тек е пријавување за учество на меѓународен натпревар по технологија во Истанбул – Технофест 2023

МинистерстваМОН: Во тек е пријавување за учество на меѓународен натпревар по технологија...

Најчитано

Министерството за образование и наука известува дека од амбасадата на Република Турција во Северна Македонија пристигна информација за организирање на меѓународен натпревар по технологија – Технофест кој ќе се одржи во Истанбул од 30 април до 6 мај 2023 година.

Предвидени се натпревари во 41 различна категорија, а за учество можат да се пријават основци, средношколци, активни студенти, дипломирани студенти, магистри. Краен рок за пријавување е 20 ноември.

Повеќе информации тука.

 

 

 

 

Извор: Министерство за образование и наука 

 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе