Гази Баба: Стајковци добива нов спортски комплекс “Иван Илиев”

ОпштиниГази Баба: Стајковци добива нов спортски комплекс "Иван Илиев"

Најчитано

Во завршна фаза е изградба на новиот спортски комплекс во Стајковци каде ќе има спортски терен на подлога од вештачка трева, како и ново кошаркарско игралиште на подлога од асфалт.

Истовремено се направи реконструкција на детското катче кое е во рамки на спортскиот комплекс кој ќе го носи името на Иван Илиев, дете од населеното место Стајковци кое го загуби животот во поплавите во 2016-та година.

Извор: Општина Гази Баба

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе