Градски паркинг Скопје: Во функција 3 лифта во катната гаража „Беко“

Јавен секторГрадски паркинг Скопје: Во функција 3 лифта во катната гаража...

Најчитано

ЈП „Градски паркинг“ – Скопје, ја известува јавноста дека  трите лифтови со кои располага катната гаража „Беко“ се во функција.

Корисниците на катната гаража можат своите возила да ги паркираат од кат -2 до кат 7 и притоа за симнување, или качување да ги користат лифтовите.

Раководството на претпријатието продолжува секојдневно да работи на подобрување и унапредување на условите за користење на јавните паркиралишта со кои стопанисува.

 

 

Извор: ЈП Градски паркинг – Скопје 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе