Карпош: Нов покрив на спортската сала во ООУ Братство

ОпштиниКарпош: Нов покрив на спортската сала во ООУ Братство

Најчитано

Градоначалникот на Општина Карпош денеска беше во посета на ООУ „Братство“ во Тафталиџе 2 каде што е во тек реконструкција на покривот на спортската сала.
-Во 2012 година извршивме целосна реконструкција на училиштето Братство, но остана покривот на спортската сала кој за жал веќе протекува. Од тие причини сега вршиме замена, односно, ставаме нов лим, на спортската сала. Со тоа што ќе се направат и заштитна ограда во делот каде што се стаклата, се со цел да имаме поголема безбедност на учениците, истакна градоначалникот Јакимовски.

 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе