ОпштиниСарај: Заврши реконструкција на фасадата и прозорците во основното училиште Дитурија

Градоначалникот на општина Сарај г. Блерим Беџети заедно со министерот за образование и наука г. Јетон Шаќири и директорот на О.У Дитурија г. Зеко Абази, одблиску извршиа увид во работите кои се извршени за целосно реконструкција на фасадата и прозорците на училишната зграда.
?Вредноста на работите е 16.152.493 ден. а е финансиран со средства од МОН во рамките на проектот 145 спортски сали и тоа значително ќе помогне во заштедата на енергија за греење на објектот.
spot_imgspot_img
[td_block_ad_box spot_img_horiz="content-horiz-center" media_size_image_height="1000" media_size_image_width="1000