Штип: Повеќенаменски парк во населбата 8 Ноември

ОпштиниШтип: Повеќенаменски парк во населбата 8 Ноември

Најчитано

Жителите на населба 8ми Ноември добија нов повеќенаменски парк.

Паркот е целосно ограден и осветлен со поставена вештачка трева за мал фудбал, специјализирана подлога за баскет, летниковеци и останати детски реквизити. Овој проект е во вредност од 1.500.000,00 денари, средства обезбедени од Буџет на Општина Штип.

Со градежни активности започнуваме и во други населби низ градот се со цел модернизирање и урбанизирање на Општина Штип.

 

 

 

 

Извор: Општина Штип

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе