Дебар: Футсал клубот „Кораби“

ОпштиниДебар: Футсал клубот „Кораби“

Најчитано

Футсал клубот „Кораби“ е формиран како спортски клчб пред неколку месеци во нашиот град.

Ја имав честа да бидам поканет од оваа екипа и да го отворам натпреварот против „Шкендија“ од Тетово. Многу интересна игра, невидени навивачи за Кораб, градската спортска сала зовре од ентузијазам.

Со поддршка од сите спортски клубови, ние како општина заедно со младите и раководството на клубовите успеавме да го заживееме спортскиот живот во градот.

Се надеваме дека оваа соработка ќе продолжи без прекин за доброто на прекрасната младина на Дебар.

 

 

 

Извор: Општина Дебар

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе