Гостивар: Со тага ја прифати веста за денешната трагедија во Истанбул

ОпштиниГостивар: Со тага ја прифати веста за денешната трагедија во Истанбул

Најчитано

Со жалење и тага ја прифатифме веста за трагедијата што се случи денеска во Истанбул, Турција.

Општина Гостивар изразува сочувство до семејствата на загинатите и турскиот народ.

Ние се солидаризираме со вас на овој ден на трагедија и ги осудуваме ваквите инциденти во кои животот го губат невини луѓе.

 

 

 

 

Извор: Општина Гостивар 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе