Гази Баба: Увид на градежни активности за изградба на улица Христофер Жефаровиќ

ОпштиниГази Баба: Увид на градежни активности за изградба на улица Христофер Жефаровиќ

Најчитано

Градоначалникот Бобан Стефковски направи увид на градежните активности за изградба на улицата Христофер Жефаровиќ во Сингелиќ.

Градежните активности се реализираат по склучениот договор за меѓуопштинска соработка помеѓу град Скопје и општина Гази Баба, а ЈП Улици и Патишта ги врши градежните работи.

Општина Гази Баба и градот Скопје имаат финансиско учество во инвестицијата за изградба на оваа улица.

Извор: Општина Гази Баба 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе