Карпош: Дел од улицата Прашка станува еднонасочна

ОпштиниКарпош: Дел од улицата Прашка станува еднонасочна

Најчитано

Започнувајќи од денеска, учесниците во сообраќајот ќе мора да се прилагодат кон новиот сообраќаен режим кој ќе важи на потегот од почеток на ул. Прашка до ул. Дамаска. Станува збор за пренасочување на досега двонасочниот сообраќаен режим во еднонасочен.

По тој повод, деновиве беше обележана нова хоризонтална сигнализација а денеска по должина на коловозот беше поставена и нова вертикална сообраќајна сигнализација. Во оваа пригода, Општина Карпош апелира до сите лица кои управуваат со моторни возила да се придржуваат кон пропишаните правила и прописи, со цел поголема безбедност на пешаците и учесниците во сообраќајот.

 

 

 

Извор: Општина Карпош 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе