Штип: Паркот Баби ќе добие уште неколку нови содржини

ОпштиниШтип: Паркот Баби ќе добие уште неколку нови содржини

Најчитано

Со финансиски средства од Биро за регионален развој и Општина Штип, ќе реализираме уште едно ветување за оваа населба.

Паркот ќе добие нови детски реквизити, фонтана и хортикултурно уредување, а жителите ќе имаат причина повеќе да го минуваат слободното време на отворено!

 

 

 

Извор: Општина Штип 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе