Карпош: Дојава за поставен Експлозив во основно училиште

ОпштиниКарпош: Дојава за поставен Експлозив во основно училиште

Најчитано

Денеска, нешто по 15.00 часот преку електронска пошта примена е порака во основното училиште „Петар Поп Арсов“ во Карпош 4 со заканувачка содржина во која е наведено дека е поставен експлозив во училиштето.

 

По приемот на пораката веднаш е известена полицијата, а децата се безбедно евакуирани.
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе