АМС: Поддршка на проекти од областа на младите од вонредниот Оглас за финансиска поддршка на здруженија и фондации

Самостојни органиСамостојни државни органиАМС: Поддршка на проекти од областа на младите од вонредниот Оглас за...

Врз основа на Правилникот за определување постапка и утврдување критериуми за доделување средства за поддршка на проекти од областа на младите, Агенцијата за млади и спорт донесе Одлука за доделување финансиски средства на проекти од областа на младите според која се распределуват финансиски средства во висина од 5.900.000,00 денари од Буџетот на Република Северна Македонија на Агенцијата за млади и спорт за 2022 година (Сл. Весник на РСМ“ бр. 287/2021 и 164/2022), наменети за поддршка на проекти од областа на младите, од потпрограма -30, ставка 463-трансефер до невладини организации од  објавениот Оглас за финансиска поддршка на здруженија и фондации.

РЕЗУЛТАТИ

Извор: Агенција за млади и спорт