МИОА: Алити – Спортот ги обединува етникумите, религиите и сите заедници под заеднички емоции

МинистерстваМИОА: Алити - Спортот ги обединува етникумите, религиите и сите заедници под...

Најчитано

Министерот за информатичко општество и администрација Адмирим Алити учествуваше на настан организиран од Агенцијата за млади и спорт, кадешто беа доделени награди и признанија за спортистите на годината.

Честитајќи им на спортистите коишто беа наградени, министерот Алити истакна дека спортот останува една од најмоќните сфери на претставување на една држава и притоа ги обединува етникумите, религиите и сите заедници под заеднички емоции.

 

 

Извор: Министерство за информатичко општество и администрација 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе