Гази Баба: Општината е подготвена за справување со обилни врнежи на снег

ОпштиниГази Баба: Општината е подготвена за справување со обилни врнежи на снег

Најчитано

Градоначалникот Бобан Стефковски ги посети економските оператори кои имаат обврска да овозможат соодветно зимско оддржување на територијата на општина Гази Баба.

 

Службите и кризниот штаб на општина Гази Баба се подготвени за справување со сите предизвици кои ги носи зимскиот период од годината.

 

Граѓаните да бидат спокојни, обезбедени се доволно количини сол и соодветна механизација.

 

 

 

 

Извор: Општина Гази Баба 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе