spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: Започна изградбата на 6 километри нова мрежа на фекална канализација...

Гази Баба: Започна изградбата на 6 километри нова мрежа на фекална канализација во н.м Страчинци

Градоначалникот Бобан Стефковски заедно со Министерот за Животна средина Насер Нуредини присуствуваа на почетокот на изградба на втората фаза на фекалната канализација во Страчинци.

 

Со оваа втора фаза, која денес отпочна со реализација, ќе се изгради нова мрежа во должина од над 6 километри за да н.м Страчинци добие фекална канализација.

 

 

 

 

Извор: Општина Гази Баба 

Прочитајте

Карпош: Реконструирани три краци од улицата „Скупи“

0
Деновиве се одвиваше завршната фаза од градежните активности при што беа реконструирани трите краци од улицата „Скупи“ која се наоѓа во населеното место Злокуќани....