МОН: Можности за студиски престој на Меѓународниот универзитет за туризам „Свилен пат“ во Узбекистан

МинистерстваМОН: Можности за студиски престој на Меѓународниот универзитет за туризам „Свилен пат“...

Најчитано

Министерството за образование и наука информира дека Министерството за туризам и културно наследство на Република Узбекистан доделува грантови за студиски престој на студенти од Република Северна Македонија на Меѓународниот универзитет за туризам „Свилен пат“ во Самарканд.

За повеќе информации, заинтересираните кандидати потребно е да се обратат на електронската адреса admission@univ-silkroad.uz или на телефонскиот број +99866 240 67 78.

 

 

 

Извор: Министерство за образование и наука 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе