spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: Подготовка на училишта и градинки за справување со евентуалните врнежи...

Гази Баба: Подготовка на училишта и градинки за справување со евентуалните врнежи од снег

Eкипите на ЈКП „Гази Баба 2007“ доставија количини на ризла и сол за справување со врнежите од снег, до сите училишта и градинки на територија на општина Гази Баба.

Формиравме и Кризен штаб за координирање на активностите во зимски услови со што општина Гази Баба е подготвена за справување со евентуалните врнежи од снег.

Извор: Општина Гази Баба 

Прочитајте

Бутел: По 40 години реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки”

0
Нема запирање кога се работи за доброто на граѓаните и за нивните потреби. Денес, започна реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки” со површина од 3000...