spot_img

МИОА: Министерот на 78-годишнината од третиот програмски сервис на Радио Скопје, програмата на албански јазик

МинистерстваМИОА: Министерот на 78-годишнината од третиот програмски сервис на Радио Скопје, програмата...

Најчитано

,,Поминаа 78 години откако овој медиум ги информира граѓаните на Република Северна Македонија за сите значајни културни, економски, политички и спортски настани”, истакна министерот Алити.

Министерот нагласи дека за сите овие години од Радио Скопје произлегоа  голем број професионални новинари кои маестрално ја извршуваа и извршуваат својата должност и додаде  дека Радио Скопје на некој начин служи и како новинарска школа за идните генерации.

Тој им честиташе за долгогодишната работа и ја потенцираше важноста на ова радио во обезбедувањето правично и точно информирање на граѓаните.

,,Нагласувам дека наша задача како МИОА и сите фактори кои мора да бидат вклучени е да овозможиме 24-часовен радио пренос, истакна Алити.

 

 

Извор: Министерство за информатичко општество и администрација 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе