spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниВелес: Протече вода во населба Трпезица

Велес: Протече вода во населба Трпезица

Она што го ветивме тоа и го исполнивме – решен е децениски проблем на жителите на населба Трпезица!
Службите на ЈКП Дервен завршија со активностите за изградба на водоводна мрежа а во наредниот период ќе следува приклучување на домаќинствата по претходно поднесено барање.
Продолжуваме посветено, за поубав Велес.

Прочитајте

Карпош: Реконструирани три краци од улицата „Скупи“

0
Деновиве се одвиваше завршната фаза од градежните активности при што беа реконструирани трите краци од улицата „Скупи“ која се наоѓа во населеното место Злокуќани....