spot_img

Ѓорче Петров: Помош од општината за настраданите од земјотресите во Турција и Сирија

ОпштиниЃорче Петров: Помош од општината за настраданите од земјотресите во Турција и...

Најчитано

Oпштина Ѓорче Петров во наредните денови ќе обезбеди парични средства за семејствата на настраданите од земјотресот во Турција и Сирија.

На иницијатива на градоначалникот Александар Стојкоски, а во координација со претседателот на советот Ленче Нелоска, во текот на оваа седмица ќе се одржи вонредна седница на Советот на општина Ѓорче Петров на која на дневен ред ќе биде одлука за обезбедување средства од буџетот.

Општина Ѓорче Петров упатува искрено сочувство до турскиот и сиријскиот народ за загубата на човечките животи.

 

 

 

Извор: Општина Ѓорче Петров 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе