spot_img

МЗ: Јавен повик за Медицинска помош за Република Туркије

МинистерстваМЗ: Јавен повик за Медицинска помош за Република Туркије

Најчитано

Колеги здравствени работници,

Ве повикувам сите кои сте подготвени да учествувате во тековните хуманитарни активности во Република Туркије по разорниот земјотрес.

Вашето знаење и искуство во областа на медицината се непроценливи, а секоја помош во вакви случаи е добредојдена.

Доколку сте заинтересирани да учествувате, пополнете го формуларот на линкот подолу, а ние ќе обезбедиме дополнителна логистика.

Ве повикувам да ни се придружите и да ја покажеме нашата солидарност и знаење со цел да им помогнеме на тие на кои им е навистина потребно.

Dr. Bekim Sali

Линк до формулар за пријавување интерес:

https://forms.gle/yCoUfbj7kEcBrE7r8

 

 

 

 

 

Извор: Министерство за здравство 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе