spot_img
spot_img

Гази Баба: Стефковски на средба со Амбасадорот на Република Турција Н.Е Хасан Мехмет Секизќок

ОпштиниГази Баба: Стефковски на средба со Амбасадорот на Република Турција Н.Е Хасан...

Најчитано

Денес градоначалникот Стефковски беше на средба со Амбасадорот на Република Турција Н.Е Хасан Мехмет Секизќок на кој му изрази сочувство за големиот број на загинати, повредени и големата материјална штета која настана како последица на катастрофалниот земјотрес кој ја погоди Турција.

Тој на средбата понуди и помош која може да ја обезбеди во соработка со компаниите од територијата на општина Гази Баба за потребите на населението погодено од земјотресот.

Општина Гази Баба негува пријателски однос со турскиот народ и тоа ќе продолжи така и во иднина.

Извор: Општина Гази Баба 

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
[td_block_ad_box spot_img_horiz="content-horiz-center" media_size_image_height="1000" media_size_image_width="1000