spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМОН: Прва меѓународна олимпијада по англиски јазик ( 1st International English Language...

МОН: Прва меѓународна олимпијада по англиски јазик ( 1st International English Language Olympiad – IELO 2023) во Романија

Амбасадата на Романија во Република Северна Македонија информира дека од 10 до 17 Септември 2023 година во Букурешт ќе се одржи меѓународна олимпијада по англиски јазик наменета и за ученици од државните и приватните училишта од Република Северна Македонија.

Крајниот рок за регистрација на кандидатите е до 31 март 2023 година.

Сите потребни информации во врска со првата меѓународна олимпијада по англиски јазик ( 1st International English Language Olympiad – IELO 2023) во Романија можат да се најдат на следната веб-страницаhttp://ielo.sincaibm.ro/

Дополнителни информации  може да се добијат на следнава е-маил адреса: ielo@sincaibm.ro

 

 

 

 

Извор: Министерство за образование и наука 

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...