spot_img

Радовиш: Подобрување на Енергетската ефикасност

ОпштиниРадовиш: Подобрување на Енергетската ефикасност

Најчитано

Како подготвителни активности од спроведувањето на проектот „Зелена топлина“, во ЈОУДГ „Ацо Караманов“ и СОУ „Коста Сусинов“ активно се работи на подобрување на енергетската ефикасност.

Во овие две установи ќе биде поставен нов систем на централно затоплување.

 

 

 

 

Извор: Општина Радовиш 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе