spot_img

Ковачевски на тркалезна маса за Западен Балкан на Минхенската безбедносна конференција

ВладаКовачевски на тркалезна маса за Западен Балкан на Минхенската безбедносна конференција

Најчитано

Во рамки на Минхенската безбедносна конференција, премиерот Ковачевски учествуваше на затворена панел дискусија посветена на европската интеграција на земјите од Западниот Балкан.

Заедно со други лидери и високи претставници од регионот, претставници на невладината и академската заедница, учесниците разговараа за предизвиците и можностите на евро-интеграцискиот пат.

 

 

 

 

Извор: Влада

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе