spot_img

Во изминатото деноноќие произведени се 17.400 MWh електрична енергија

ВладаВо изминатото деноноќие произведени се 17.400 MWh електрична енергија

Најчитано

АД ЕСМ на 18.02.2023 година произведе 17.400 MWh електрична енергија, која е намената за домаќинствата и малите потрошувачи, како и потребите за дополнителни снабдувања за училишта, прехранбена индустрија и други витални држави субјекти.

Во Термоелектраните произведени се 12.417 MWh, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци произведени се 4.983 MWh.

* Податоците се преземени од Диспечерски извештај на АД ЕСМ за 18.02.2023 година.

 

 

 

Извор: Влада

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе