spot_img

ФЗОРСМ: Започна исплатата на платите на здравствените работници

Јавен секторФЗОРСМ: Започна исплатата на платите на здравствените работници

Најчитано

ФЗОРСМ ја известува јавноста дека од денеска започна исплатата на платите на вработените во Јавните здравствени установи, и дел од нив веќе ја имаат на своите сметки.

Исплатата ќе се исплаќа постепено, во етапи, и се очекува да заврши во следните 48 часа.

Фондот им се заблагодарува на сите здравствени работници за трпението во овој период кога се соочува со сајбер напад, кога се прават максимални напори проблемот да се надмине што побргу.

 

 

 

Извор: Фонд за здравствено осигурување 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе