spot_img

Берово: Средба со месни заедници од с.Митрашинци, с.Будинарци и с. Смојмирово

ОпштиниБерово: Средба со месни заедници од с.Митрашинци, с.Будинарци и с. Смојмирово

Најчитано

Во рамките на активностите на Општина Берово, за подобрување на животот на граѓаните во населените места одржавме средба со советот на месни заедници од с.Митрашинци, с.Будинарци и с. Смојмирово.

На средбата се разговараше за проблемите со кои се соочуваат жителите и за приоритетите за решавање во населените места.

Притоа во рамките на средбата истакнати се проектите за секое населено место, кои се предвидени за реализација во текот на 2023 година.

Со градоначалникот Пекевски, преставниците на месните заедници, имаа можност, да разговараат  за идните планови и дадени беа предлози за приоритети за решавање во следниот период.

 

 

 

 

Извор: Општина Берово 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе